Instagram Reels, WhatsApp’a geliyor!

Instagram Reels, WhatsApp’a geliyor!
12.03.2021
301

TikTok ile ün kazanan kısa biçimli video formatları arasındaki rekabet artmaya devam ediyor. Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında TikTok’a alternatif olması için Instagram Reels özelliğini kullanıma sunmuştu.
Özelliğin kullanım alanını genişletmek amacıyla yeni adımlar atan şirket, bu hafta Reels’ı Facebook uygulamasına entegre etti. Şimdiyse şirketin benzer bir adımı WhatsApp için de atacağı bilgisi internete sızdı.
‘Reels’ rekabeti artıyor! Facebook’tan yeni adım‘Reels’ rekabeti artıyor! Facebook’tan yeni adım
TikTok’a rakip olmak açısından Instagram Reels adımı atan Facebook, yeni bir hamle daha yaptı. Reels videoları bundan sonra Facebook ile entegre olacak.
Instagram Reels, WhatsApp uygulamasına geliyor
WABetaInfo ekibi, Instagram Reels videolarının WhatsApp uygulamasına entegre edileceğini açıkladı. Söz konusu olan entegrasyonda, videoların doğrudan WhatsApp’tan izlenebilmesi sağlanacak. Böylelikle kullanıcılar Instagram’ı açmak zorunda olmayacak.
WhatsApp’ın yeni özelliğinin gelecekte gündemde olacak bir güncellemeyle beraber kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak güncellemenin yayınlanacağı kesin tarih şu an için bilinmiyor. Ayrıca bilmeyenler için WABetaInfo, Instagram Reels ile WhatsApp arasındaki entegrasyon çalışmalarının ilk defa gerçekleşmediğini de ifade etti. Reels’teki videoların linkinin WhatsApp’ta ön izleme ile görüntülenebiliyor olduğunu aktardı.
instagram whatsapp
Instagram DM ile Messenger da birleştirilmişti
Facebook, bünyesinde bulundurduğu uygulamaları birbirleriyle entegre etmesiyle gündemden kalmayı başarıyor. Şirket geçen yılın Eylül ayında Instagram ile Messenger platformlarını birleştirdi. Bu yenilik Instagram kullanıcılarının direkt uygulama üzerinden, Facebook arkadaşlarına mesaj gönderebilmelerine imkan sağladı. İlk etapta Hindistan’da özelliği deneyen şirket, kısa bir süre sonra güncellemeyi dünya genelinde kullanıma sundu.
İlerleyen süreçte, yeterli altyapı tamamlandıktan sonra WhatsApp, Instagram ve Messenger’ın tamamıyla birleşmesi bekleniyor. Bu sayede platformun Reels dışındaki çoğu özelliği de WhatsApp’ta kullanılabilir hale gelmiş olacak.

Diğer Hizmetleri 

Web Tasarım 

Sosyal Medya 

Google Hizmetleri 

ETİKETLER: ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Koozmo Ajans
Koozmo Ajans
Merhaba sitenizde bulunan ürünleriniz ile ilgileniyorum. Yardımcı olur musunuz?