Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Çağımızın en önemli gereksinimlerinden bir tanesi de mobil uygulamalardır. Mobil araçların kullanımının bir hayli arttığı günümüz koşullarında bu araçlara yönelik olarak hazırlanan uygulamalarda bir hayli rağbet görmektedir. Mobil uygulama sayesinde ürün ve hizmetlerinizi doğrudan tüketici ile buluşturmanızın önü açılmaktadır.

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil araçlarda gerçekleşen gelişmeler ile birlikte uygulamaların günümüzdeki önemi de giderek artmaktadır. Kişiler daha aktif, yaratıcı ve keyifli bir deneyim yaşamak için bu uygulamalara büyük ilgi göstermektedir. Bunun en büyük ispatı ise yapılan araştırmalarda insanların boş zamanlarının %75 gibi bir dilimini internet üzerinde harcamalarıdır.

Haliyle bu kadar fazla vakit ayrılan internet üzerinde şirketlerde büyük bir fırsat yakalamış bulunmaktadır. İnternet ve mobil teknolojinin getirdiği avantajlardan da büyük ve küçük ölçekli tüm şirketlerde faydalanmak için mobil uygulamalara yönelmiş durumdadır. Mobil uygulamalar sayesinde müşterilerinize;

 • Kampanyalarınızı
 • İndirimlerinizi
 • Etkinliklerinizi
 • Aktivitelerinizi
 • Ürün Satışlarınızı
 • Hizmet Sunumlarınızı
 • Bildirimlerinizi ve Duyurularınızı
 • Yeni ve güncel tüm gelişmeleri bildirebilirsiniz.

Bu tür varyasyon ile firmanızın ürün satışları ve kitle yönetimi daha hızlı ve kalıcı hale getirmeniz mümkündür. Mobil uygulama firmaların istediği tüm özellikler ile yazılım gerçekleşebilir. Firmanızın istekleri ve müşteri kitlenizin ihtiyaçları doğrultusunda planlama yapılır ve mobil uygulama yazılımı gerçekleşir. İstenen özelliklere göre yazılım ve deneme süresi belirlenir. Mobil uygulama denilince öncelikle akla dijital pazarlama üzerine çalışan firmalar gelse de bunun haricinde daha pek çok farklı alanda hizmet veren firmalar mobil uygulama kullanmaktadır.

Mobil uygulamalar aynı zamanda firmaların verdiği hizmetlere göre farklılık gösterebilir. Yapılan planlama dahilinde firma içi çalışmalarda veya firma dışı aktivitelerde, kamu yararına çalışmalarda ve birçok alanda kullanım gösterebilir. Doğru algoritma yapısı ile bir çok bilgiyi anlık olarak birleştirebilir ve sonuçları otomatik olarak çıkarabilir.

Günümüzde mobil uygulama genel olarak aktif satış alanlarında daha fazla kullanım göstermektedir. Müşteri kitleniz ile ürünleriniz ve hizmetleriniz ile anlık bilgi akışı ve aktif satış gerçekleştirebilmektedir.

Yaşamımızda vazgeçemediğimiz telefonlarımızda ve tabletlerimizde kullandığımız mobil uygulamalar ile hayatımız daha kolay hale gelmektedir. Kendi hayatımızda kullandığımız uygulamaları baz alarak mobil uygulamanın önemini fark etmemiz daha mümkün hale gelmektedir.

E-Ticaret Firmaları

İnternet üzerinden hizmet veren bu firmalar mobil uygulamalar sayesinde müşterilerine ulaşma konusunda oldukça rahat ederler. Mobil uygulamalar ile birlikte E-Ticaret firmaları tüm ürünlerini sergileyebilecekleri gibi online sipariş alma konusunda da önemli avantajlar elde ederler. Mobil uygulama en çok E-ticaret üzerinden hizmet veren firmalar tarafından kullanılmaktadır. Online sipariş konusunda bu firmalar büyük avantajlar yakalamaktadır.

Online Hizmet ve Ürün Tanıtımları

Günümüzde telefon ve diğer mobil araçların kullanımı bir hayli yaygındır. Mobil uygulama sayesinde bu kullanıcılara ulaşarak online hizmetinizi ve ürünlerinizi rahatlıkla tanıtabilirsiniz. Ürünlere ait tüm detayları sergileyebileceğiniz bu uygulama, sizlere ekstra bir kolaylık sağlamaktadır. Firmamız, uygulamaların hazırlanması, yayına alınması ve diğer tüm detaylar konusunda sizlere A’dan Z’ye yardımcı olmaktadır.

Web Site Mobil Uygulama

Halihazırda bulunan web sitelerinize de mobil uygulama yaptırabilirsiniz. Web sitelere yapılan mobil uygulamalar, sitenin içeriğini yansıttığı gibi sizin ekstra olarak istediğiniz diğer özellikleri de yansıtabilmektedir. Web sitenizi daha fazla insana tanıtmak, ürün ve hizmetlerinizi doğrudan kişilere ulaştırmak için bu uygulamaları hemen edinebilirsiniz.

Mobil Uygulama Avantajları

Uygulamalar bilindiği üzere App Store veya Play Store aracılığı ile edinilebilmektedir. Bu uygulamaların en büyük avantajları kullanıcılara rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlamasıdır. İşte bu noktada karşınıza çıkan birtakım avantajlar daha bulunmaktadır. Bunlar:

 • Daha fazla kullanıcıya hitap etme
 • Kullanıcıya direkt olarak tanıtım yapabilme
 • İstediğiniz tüm unsur ve özellikleri bir arada sunabilme
 • Tanıtım, reklam gibi konularda büyük avantajlar yakalama
 • Ürün satışı, pazarlama faaliyetlerini yönlendirebilme

Bu aşamada sizlere birtakım gerçeklerden bahsetmek gerekiyor. Şu an için dünyadaki tüm büyük site ve kurumlar mobil uygulamalara büyük önem vermektedir. Ülkemizde de faaliyet gösteren büyük şirketlerin tamamına yakını mobil uygulama edinmiş bulunmaktadır. Bunun en büyük sebebi müşteri ile rahat ve direkt bir şekilde iletişim kurmaktır.

Hedefleri büyük olan kurum, kuruluş ve şirketler mobil uygulama sayesinde bu hedeflerine daha rahat bir şekilde ulaşmaktadır. Teknolojinin hızla ilerlediği ve insanların sürekli online oldukları internet üzerinde bu uygulamalar gerçekten sizlere büyük katkı sağlayacaktır. Daha fazla bilgi için Koozmo Ajans olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Hizmetleri 

Web Tasarım 

Sosyal Medya 

Google Hizmetleri 

Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER:
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Koozmo Ajans
  Koozmo Ajans
  Merhaba sitenizde bulunan ürünleriniz ile ilgileniyorum. Yardımcı olur musunuz?