Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka Nedir?
12.03.2021
303

Basit bir ifade ile yapay zeka, verilen görevleri yerine getirmek için insan zekasını taklit eden ve topladığı bilgiye göre yinelemeli olarak kendilerini iyileştirebilen sistemler veya makineler anlamına gelir. Yapay zeka pek çok biçimde kendini gösterir. Örneğin:

Sohbet robotları, müşterilerin sorunlarını hızlı bir şekilde anlayıp etkili bir cevap vermek için yapay zeka kullanılır.

Akıllı asistanlar, zamanı etkili kullanmak için büyük kullanıcı tanımlı veri tabanlarından kritik bilgileri çekmek için yapay zekadan yararlanır

Öneri motorları, kullanıcıların izleme alışkanlıklarına göre TV programları, reklamlar vb alanlarda otomatik öneriler sunabilir

Yapay zeka, herhangi bir özel biçim veya işlevden ziyade süper güçlendirilmiş düşünce ve veri analizi yeteneği ve süreci ile ilgilidir. Yapay zeka denildiğinde akıllarda dünyayı ele geçiren çok fonksiyonel, insana benzer robotlar canlansa da yapay zeka insanların yerine geçmek üzere tasarlanmamıştır. İnsan yeteneklerini ve katkılarını önemli ölçüde geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Bu sebeple oldukça değerli bir ticari varlıktır.

Yapay Zeka Kurumlara Nasıl Yardım Edebilir?

Yapay zekanın en önemli ilkesi, insanların dünyayı nasıl algıladığını ve buna nasıl tepki verdiğini taklit etmek ve bunları aşmaktır. Yapay zeka hızla inovasyonun temel taşı haline gelmektedir. Yapay zeka, tahminleri mümkün kılmak üzere verilerdeki modelleri tanıyarak çok çeşitli otomatik öğrenme olanaklarının desteği sayesinde işinlerinize değer katabilir:

İnsan gücüne kıyasla çok daha fazla erişilebilir veriye ilişkin daha kapsamlı bir anlayış sunar.

Aşırı düzeyde karmaşık veya olağan görevleri otomatikleştirmek üzere tahminlere güvenmeyi sağlar.

Diğer Hizmetleri 

Web Tasarım 

Sosyal Medya 

Google Hizmetleri 

ETİKETLER: ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Koozmo Ajans
Koozmo Ajans
Merhaba sitenizde bulunan ürünleriniz ile ilgileniyorum. Yardımcı olur musunuz?