Billboard Reklam Nedir?

Billboard Reklam Nedir?
15.03.2021
270

Billboard Reklam Nedir?

1970 yıllarında dünya genelinde billboard reklam öne çıkmıştır. Açık hava reklamcılık alanında en yaygın kullanıma sahip olan billboard, ülkemizde önce İstanbul ve büyük şehirlerde sonra tüm Türkiye’de kullanılmaya başlamıştır. Topluluklara görsel olarak hitap etmenin en daire-i iktidarı billboard reklam alanlarıdır.

Neden En Çok Kullanılan Reklam Alanıdır?

Yaşadığımız şehirlerde göz önünde bulunan billboard alanları, kişilerin istekleri dışında gösterim sağlamaktadır. İstekli veya isteksiz olarak etrafımızda çevreye baktığımızda billboard alanlarını fark ederiz. Yapılan reklam çalışmalarında, kullanılan renkler ve kelimeler ilgimizi arttırma konusunda odak noktasını oluşturmaktadır. Görsel hafıza birçok duyumuzdan daha gelişmiş olduğu için gördüğümüz reklamlar hafızamızda hemen bir yer edinmektedir. Bu ve benzeri sonuçlar ile billboard reklam dünyanın en yaygın ve etkili reklam alanlarındandır.

Billboard Reklamlarda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kiralama yapmak istediğimiz alanın, hitap ettiği kitleyi çözümlemek ilk önceliğimiz olmalıdır. Yaptığımız reklam hangi kitle için daha fazla sonuç oluşturmalı? Tabi ki hangi mevki seçilirse seçilsin, ulaşmak istediğimiz kitle haricindeki kitlelere de ulaşmış olacaktır. Çalışmanın olduğu alanda 7/24 saat reklam çalışması sergilenmektedir. Bu sebeple istediğimiz kitle ve o alandan geçen tüm kitleyi etkilememiz mümkündür. Çalışmada vermek istediğimiz mesaj, net ve kesin olmalıdır. Birçok konu ile ilgili bilgi vermek isteyebiliriz, fakat bu tavsiye edilmez. Çok fazla konu başlığı veya yazı olması kitlenin algısının dağılmasını neden olur. Böylelikle istediğimiz sonuca ulaşmamız mümkün olmaz. Net kelimeler ve renklerin uyarıcı olması veya güven içermesini tercih ederek daha hızlı sonuç elde etmemiz mümkündür.

 
Billboard Reklam Kiralama

Şehrin istediğiniz alanında billboard reklam kiralama çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçerek istediğiniz alanının ne zaman müsait olduğunu öğrenebilirsiniz. Çalışmanız hazır ise kiralama ve baskı ücretlerini ödeyerek kiralama işlemini sağlayabilirsiniz. Çalışmanız hazır değilse, billboard tasarım seçeneklerimizi kullanabilir, size özel tasarımlarımız ile etkili sonuçlar oluşturabiliriz.   

 

Billboard Reklam 

 • Kiralama Süresi 7 Gün
 • Kiralama Ücreti 1.150TL + Kdv
 • Baskı Ücreti 350TL
 • Tasarım Ücreti 350TL

Raket Reklam 

 • Kiralama Süresi 7 Gün
 • Kiralama Ücreti 690 TL + Kdv
 • Baskı Ücreti 250TL
 • Tasarım Ücreti 350TL

Direk Reklam 

 • Kiralama Süresi 15 Gün
 • Kiralama Ücreti 750 TL + Kdv ( En az 20 adet kiralama yapmak gerekli )
 • Baskı Ücreti 300TL
 • Tasarım Ücreti 350TL

 

Billboard Kiralama, Raket Kiralama, Direk Kiralama 

 

 

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Koozmo Ajans
  Koozmo Ajans
  Merhaba sitenizde bulunan ürünleriniz ile ilgileniyorum. Yardımcı olur musunuz?
  Verified by MonsterInsights