Billboard Reklam

Billboard Reklam
13.03.2021
212

Billboard Reklam

Bilboard reklam; Demir veya alüminyumdan imal edilerek cadde ve sokaklarda kullanılan bir reklamcılık çeşididir. Bu reklamcılık ürünü özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu alanlara konularak insanların dikkatini çekmeyi amaçlar.

Açık hava reklamcılık faaliyetleri içerisinde Billboardların kullanılmaya başlanması ilk olarak 90’lı yıllarda karşımıza çıkmıştır. Reklam faaliyetleri içerisinde oldukça dikkat çeken ve günümüz teknolojisi ile uyumlu olarak pek çok ürün ve hizmetin tanıtılmasına aracılık eden Billboardlar, ilk başta Ankara’da kullanılmaya başlanmış ancak sonrasında giderek hızlı bir şekilde tüm ülkeye yayılmıştır.

Çalışmalarımızı incelemek için ÜRÜNLER

 

Billboard reklam uygulaması;

 • Kostik
 • Su bazlı

Yapıştırma usulleri ile hazırlanmaktadır. Günümüzde ise çoğu noktada dijital ekranlardan oluşmakta ve kayan ekranlar dikkat çekmektedir. Dijital ekranlar diğer Billboard reklam fiyatları içerisinde en ekonomik olan türdür. Çünkü birden fazla marka bu alanlarda reklam verebilmekte ve reklamlar sırası ile insanlara gösterilmektedir.

Billboard Reklam Avantajları

Billboardlarda reklam gösterimi yapmanın pek çok avantajı bulunur. İnsanların ürün, hizmet ve markasını tanıttıkları bu alanlarda geri dönüşümde oldukça yüksektir. Bazı avantajlarından bahsedecek olursak eğer:

 • Özellikle bir bölgeye özgü hizmet veren esnaflar reklamlarını aynı bölge içerisindeki Billboard alanlarında yaparak seslerini herkese duyurmayı başarırlar.
 • Ürün, hizmet ve markayı insanlara tanıtmanın en etkili yoludur.
 • Firma tarafından yapılan kampanyalar Billboard aracılığı ile on binlerce insana ulaştırılır.
 • Diğer reklamcılık faaliyetlerine göre Billboard reklamları oldukça hesaplıdır.
 • İnsanların dikkatlerini çekecek bir görsel ile birlikte satışlarda ciddi bir artış yakalanır.
 • 24 saat boyunca işyerinin reklamları gösterilir.

Billboard, geleneksel reklamcılık anlayışının bir parçası olarak hayatımıza girmiştir. Günümüzde sosyal medya, televizyon ve diğer reklam çeşitleri arasında bölgesel olarak en etkili reklam verme aracı olarak tanımlanabilir. Sizlerinde bir dükkânı var ise oraya yakın olan bir Billboard üzerinden reklam verebilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeli ve neler yapabileceklerinizi öğrenmelisiniz.

Billboard Çeşitleri

Billboardlar piyasada 2 farklı çeşidi ile karşımıza çıkar. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak:

 • Işıklı Billboard: Şehirlerde en çok tercih edilen türdür. Reklam hesaplamalarına hava koşulları da dâhil edilir ve en etkili reklamcılığın nasıl yapılacağı hesaplanır. Bu billboard çeşitlerinde ışık kullanılarak insanların dikkatini daha fazla çekmek amaçlanmıştır.
 • Luna Billboard: Billboard reklam çeşitleri arasında Luna genellikle yol kenarlarında ve duraklarda kullanılır. Amaç oradan geçen araçların dikkatini çekmektedir. 2 tarafı da kullanılabildiğinden her iki yöndeki taşıt trafiğine de etki eder. Zorlu hava koşullarına dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

Billboard reklamlar önemli olan konu fiyatları ile birlikte nereye yerleştirileceğidir. Semtin en yoğun alanı elbette en pahalı billboarda sahne olacak yerdir. Buradaki rekabetin boyutu da düşünüldüğünde billboard reklamları fiyatları da ciddi şekilde artış gösterir. Ancak reklam ajansımıza başvurarak hem fiyatlar konusunda hemde reklamda kullanılacak olan görsel konusunda uzmanlarımızdan fikirler alabilirsiniz.

Billboard Tasarımı Nasıl Yapılır?

Billboard reklamcılıkta insanların dikkatini çekmek en önemli konular arasındadır. Bir reklam yayma aracına kişiler en fazla 2 sn. bakmakta ve sonrasında ya onu görmezden gelmeyi yada ona odaklanması tercih etmektedirler. İşte bu 2 sn. içerisinde kişilerin bu reklama odaklanması sağlanmalıdır. Bunun için yapmanız gerekenler:

 • Kısa bir hikâye anlatabilirsiniz.
 • Cesur ve özgün olmalısınız.
 • Basit bir görsel bulun. Karışık görseller insanları sıkacaktır.
 • Odak kelimelerin puntosunu arttırın.

Aslında çok basit olan bu 4 maddeyi uygulamak aslında epey bir zordur. Doğru bir şekilde Billboard reklam ürünleri ortaya çıkartabilmek için sizlerde uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Koozmo Ajans
  Koozmo Ajans
  Merhaba sitenizde bulunan ürünleriniz ile ilgileniyorum. Yardımcı olur musunuz?
  Verified by MonsterInsights