Google Rehber Kaydı

Kampanya
Google Rehber Kaydı
20.03.2021
1.009
3000TL 2750TL

Google Rehber Kaydı

Google arama motoru 1998 yılında, Kaliforniya’da kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne kişilerin ve kurumların internet alanında gelişmesini ve bilgi akışını sağlamaktadır. Çok uluslu kurulan Google, ücretli ve ücretsiz servisler ile çalışmalarına devam etmektedir.  

Tüm dünyada çok yaygın olarak kullanılan Google rehber ile firmalar birçok bilgiyi tek bir alanda yayınlayarak kişilere ve kurumlara bilgi akışı sağlamaktadır. Google rehber kaydı gerçekleştikten sonra sadece firma isminiz ile değil sektör bazlı aramalarda da görünmenizi sağlamaktadır. Arama sonuçlarında firma bilgileri ve firma hakkında yazılan yorumlardan, kişiler veya kurumlar sizinle temas kurmadan firmanız hakkında fikir sahibi olabilirler.

Google Rehber Kaydı

Firmanızın kaydı için yapılması gereken ilk öncelik, bir adet Google mail adresi almaktır. Alınan mail adresi ile Google rehber işlemi gerçekleştirilmektedir. Tek bir alandan maillerinizi ve Google rehber kaydınızı yönetebilirsiniz. Google rehber hizmeti ücretsiz bir hizmettir. Dilerseniz kendinizde Google rehber kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru Optimizasyon

Google rehber kaydında doğru bir şekilde ayarların yapılması ve istenen dokümanların  yüklenmesi  gerekmektedir. Yüklenmesi istenen resimler, video ve firma hakkında yazı, firma iletişim bilgileri, konum bilgileri, ürün ve hizmet bilgileri gibi bir çok alan bulunmaktadır. Gerekli ayarlar tam ve eksiksiz olarak yapıldığı taktirde, Google rehber ile sektör bazlı anahtar kelimelerinde rehberde bulunmanız mümkün hale gelmektedir.

Gerekenler

Rehber kaydı için; firma adres bilgisi, logo, iletişim bilgileri, çalışma saatleri, firma iç ve dış resimleri, minimum 5 adet ürün veya hizmet bilgileri, resimleri, çekilmiş video varsa video doküman ( yoksa göndermiş olduğunuz resimlerden size özel 1 dakikalık video hazırlıyoruz. ) gereklidir. Belirttiğimiz bilgileri bize yolladığınız taktirde, firmamız sizin için Google rehber kaydı gerçekleştirmektedir.

Google Rehber Onay Süreci

Firma kaydını yaparken sabit telefon numaranız varsa, aynı gün içinde rehber kaydınızı onaylamamız mümkün olmaktadır. Sabit telefon kullanmıyorsanız, Google girdiğimiz firmanın gerçek bir firma olduğunu anlamak için girdiğimiz adres bilgilerine bir adet mektup göndermektedir. Posta yolu ile gelen bu mektup içinde 6 haneli bir adet şifre bulunmaktadır. Bu şifreyi Google rehber alanına girerek hesabınız onaylanır. Kayıt işlemi yapıldığı günden itibaren 15 gün içinde mektup size ulaşması gerekmektedir. Dünyada yaşadığımız virüs salgını ile ilgili bu süreç uzayabilmektedir. Bulunduğunuz bölgede postacı ile iletişim kurmak ve mektubu beklediğinizi belirtmek önemlidir. Gelen mektup teslimat ücreti olmadığı için kaybolma gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu durumda tekrar mektup isteyebiliyoruz. Her istenen onaylama mektup, istediğimiz günden 15 gün sonra elinize ulaşma şansı bulunmaktadır. Sürecin uzun olmasından kaynaklı bulunduğumuz bölgede postacı ile iletişim kurmak daha hızlı mektubun elinize ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Blog
Google Yorum Satın Al 
Web Tasarım
Web Sitesinin Faydaları 
Sosyal Medya 
Mail Pazarlama
Seo 

 

Hızlı İletişim

Whatsapp Hattı 

Diğer Hizmetlerimiz 

 

Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER:
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Koozmo Ajans
  Koozmo Ajans
  Merhaba sitenizde bulunan ürünleriniz ile ilgileniyorum. Yardımcı olur musunuz?